Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

6 Mart 2010 Cumartesi
'JANUCHA'

Topağacı'nda geçtiğimiz ay açılan Janucha'dan içeriye girdiğinizde bir masal dünyasına girmiş gibi hissediyorsunuz. Jale Hürdoğan'ın sahibi olduğu bu şirin butikte neler bulabileceğinizi hemen sıralayalım. Vintage bölümünde ağırlıklı olarak Paris ve İsrail'den getirilen rengarenk elbiseler, saten fularlar ve salaş tunikler var. Ayrıca inci-dantel karışımlı pembe ve siyah uzun kolyeler, el örgüsü kazaklar, yün atkı- bereler, tulumlar, siyah-beyaz tuval görünümlü elbiseler, hem kendisinin tasarladığı hem de yurtdışından getirilen vintage kolyeler de bulabilirsiniz. Vintage ürünlerin dışında gördüğünüz her şey Jale Hürdoğan'a ait tasarımlar. Janucha'nın ön tarafında butik showroom, arka tarafında ise atölye yer alıyor. Butikte beğendiğiniz herhangi bir kıyafet bedeninize uymuyorsa istediğiniz bedende sizin için dikilebiliyor. Ya da özel bir yere gideceksiniz ve giyebilecek bir şey bulamadıysanız, aklınızda belirlediğiniz modeli anlatıyorsunuz ve size özel olarak dikiliyor.
Jale Hürdoğan, Boğaziçi'nde ekonomi okuduktan sonra Amerika'da 'The School of the Art Institute of Chicago'da moda tasarımı eğitimi alıp Vakkoroma, Mudo, Yargıcı, Esposa ve Koton gibi markalarla çalışmış uzun yıllar.
Fiyatlar da öyle gözünüzü korkutacak cinsten değil, 20 TL'den başlıyor,maksimum 350 TL'ye kadar çıkabiliyor.

(0212) 240 8 54
Ihlamuryolu Sokak 24/A Topağacı
Pazar hariç her gün 10.00-20.00 saatleri arasında açık.

THE WORKS- OBJECTS OF DESIRE


‘İkinci el cenneti’
Çukurcuma yokuşundan dümdüz yukarıya devam ederken hemen solda konumlanan The Works dükkanını görmeyen, duymayan kalmasın istedik. Antikacıların ve vintage mağazalarının en gözde semti olmaya devam eden Çukurcuma’da yer alan ‘The Works’ ‘İkinci el’ aklınıza gelebilecek ne varsa bulmak mümkün. Sahibi ise; yazar Sevim Burak’ın oğlu koleksiyoner Karaca Borar. Audrey Hepburn’un meşhur Louis Vuitton Speedy’sinden tutun da çarpışan arabalara kadar… Hayal gücünüzü zorlayarak sizi çook eskilere götüren özel parçalarla dolu aynı zamanda. Güneş gözlüklerine ise bakmadan, denemeden hatta almadan gitmeyin deriz. Fiyatlar ise; ürünlere göre değişiklik gösteriyor. 10 TL’dan başlar 350 TL’ya kadar çıkabiliyor. Özel parçaların ise; fiyatları biraz daha pahalı oluyor.

(0212) 252 25 27
Faikpaşa Caddesi 6/1, Çukurcuma
Pazartesi- Cumartesi 10.30-18.30
Pazar 13.00- 16.00 saatleri arasında açık.
Kredi kartları geçerli.

CASSETTE BUTİK

Şaşkınbakkal’da Mango mağazasının tam karşısında yer alan Cassette butik, sahipleri Ulaş ve Selen Şekeroğlu tarafından geçtiğimiz aylarda açıldı. Zeynep Erdoğan’ın tasarladığı CatzCabaret imzalı elbiseler, Bilge Köprülü tasarımlı ayakkabılar, Japonya’dan getirilen tek parça elbiseler, montlar ve hırkalardan bahsedecek olursak; Marc Jacobs’ın renkli hırkaları, Stella McCartney puantiyeli trençkot'u, Lanvin’in önünde büyük çiçek broşlu siyah hırkası, Anna Sui’nin kolları dantelli şirin gömlekleri, Sonia Rykiel’ın renkli yün elbisesi ve Max Mara deri kolsuz siyah elbiseyi gündüz değil de gece elbisesi olarak tercih edilebilir.. Nazlı Çetiner tarafından tasarlanan ‘Mandalina Rossa’ isimli renkli yün kazaklar ve hırkalar dondurucu kış aylarında sizi ısıtmak için mağazada çoktan yerlerini aldı. Sertaç Delibaş ve Nur Teker’in el boyaması ayakkabı modellerine mutlaka göz atın ve ayakkabıların topuklarının yüksekliği sizin yürümenizi kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış olduğunu da belirtelim. Fiyatlar 10 TL’den başlıyor 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Bağdat Caddesi 372/C, Şaşkınbakkal

Her gün 10.30- 21.00 arasında açık.
Pazar 12.00- 20.00 arasında açık.